מקרים מהחיים

התאספו אצלנו הרבה סיפורי חיים מכיוון שלומדים אצלנו אנשים שונים הן מבחינת גיל,  השכלה, יזמות, מצב בריאותי וכ"ו , כמעט לכל חניך סיפור ממיוחד משלו,  אנו מכירים את הסיפורים הנ"ל מכיוון שמולנו אינן נמצאות קבוצות חסרות פנים אלא אנשים אשר כל אחד ואחד מהם אנו מכירים וזוכרים. המשותף לכל החניכים זה הרצון לקבל מקצוע טוב המאפשר ללא קשר למצב לזמן או למקום למצוא עבודה ולספק לעצמם ולמשפחתם פרנסה מכובדת.

1.  בזמנו פנו אלינו שני בחורים צעירים , לאחר קבלת כל הפרטים שקלו את הנושא והחליטו להתחיל ללמוד ,  בתחילת הלימודים שני הבחורים ביקשו מאתנו לחתום על חוזה מדוקדק בן מספר דפים , באשר לפליאה שלנו לגבי ניסוח החוזה , הסבירו השניים כי הם עורכי דין  המתכוונים להגר לקנדה וכי ברור להם שייקח להם זמן עד שיוכלו לעסוק במשפטים בקנדה ועד אז החליטו לקבל מקצוע שיפרנסם מיד וללא דרישות שפה מיוחדות וכן יעזור לקבל נקודות נוספות במערכת ההגירה הקנדית.

2. אחד מבוגרי הקורס , עבד זמן מה כרתך בחברת זיווד , אסף מעט כסף וקנה רתכת ארגון,  כיום הבחור עובד כעצמאי ומבצע עבודות ריתוך נירוסטה למזנונים ומסעדות, מדבריו מרוצה משכרו ומעצמאותו

3. לפני מספר שנים הגיע אלינו בהפנייתו של המוסד לביטוח לאומי , אדם בעל נכות כבדה בשני הרגליים אשר הגיע למצב מצוקה , נשאר ללא פרנסה ללא קורת גג ועם חובות גבוהים. כשהגיע אלינו הייה חי במוסד לחסרי בית.

התגלה כאדם עם מוסר עבודה גבוה , לאחר סיום לימודיו הכוונו אותו לעבודה בחברה אשר מרתכת דברי אלומיניום , התחיל להרוויח ולהתפרנס ,עזב את המוסד בו הייה חי  ושכר דירה בסמוך למקום עבודתו, כעבור שנה הכפיל את שכרו , שילם את חובותיו  ובסופו של דבר התאחד עם משפחתו. סיפור זה יקר ללבנו מכיוון שמאמצינו משולבים ברצונו של אותו האדם הביאו לתוצאות נהדרות.

בכלל, סיפורם של אנשים אשר מופנים אלינו מביטוח לאומי הנם מיוחדים ומרגשים במיוחד הנותנים לנו סיפוק גדול במיוחד מכיוון שאלו אנשים המתקשים להשתלב , וכאשר אדם כזה מצליח פירות הצלחתו אינם מאחרים לבוא.

4.  אחד מבוגרי הקורס פתח חברה שליצור והתקנת שלטי דרכים ופרסומות, מאוד מרוצה.

5.  מבוגרינו , בחור צעיר שעבד מספר חודשים כעוזר מסגר , הגיע אלינו שייכלל את יכולתיו וסיים בהצטיינות , תחילה הועסק דרך חברת כוח אדם במפעל של תעשייה ביטחונית אווירית, לאחר תקופה ראו כי טוב והמפעל בחר להעסיק אותו ישירות בתוספת כל התנאים המקובלים במפעלים מסוג זה . שם עבד עד לרגע הגירתו לקנדה.

6.  לשניים מבוגרי הקורס לא הייה שום צורך לרדת מהארץ על מנת להרוויח כמו בחול, לאחר סיום הקורס וניסיון של כשנה השניים התקבלו לעבודה בחברה איטלקית האחראית על הנחת מוביל הגז הארצי.

7.  ימאי לשעבר שלא רצה להיפרד מהים , לאחר שלמד אצלנו התחיל לעבוד בחברת "צים" כיום הוא איש אחזקה באחת הספינות של החברה.

8. זכור גם מקרה, של אדם שהגיע אלינו למד ריתוך ולאחר גמר הקורס ועבודה זמנית בתחום החליט לטוס לחול ללימודי ריתוך תת מימי , ע"פ שמועות כיום הוא עובד כרתך צוללן ומרוויח סביב ה 100$ לשעה.

9.  לפני כשנה פנה אלינו אדם המרצה תקופת מאסר באחד מהמתקנים בארץ , התעניין בקורסי לימוד  רתכות מכיוון שלא תכנן לחזור למקצועו הקודם. לאחרונה סיים לרצות את עונשו , קיבלת מלגת לימודים חלקית  וסיים את הסבתו אצלנו.

עבד כרתך במפעל עבודות נירוסטה וכיום עבר לעבוד בחברת זיווד כרתך אלומיניום. מרוצה מבחירתו ומשכרו.